Jak to działa?

Od strony użytkownika system działa bardzo prosto. Nie wymaga od użytkownika zapamiętywania skomplikowanych metod sterowania i konfiguracji.

OŚWIETLENIE

Włączenie lub wyłączenie oświetlenia ogranicza się do naciśnięcia przełącznika na ścianie… i już. Identycznie jak w instalacjach tradycyjnych. Co więcej przełączniki na ścianach również mogą być tradycyjne, nie trzeba instalować kosztownych, specjalnych do systemu.

Oczywiście mamy również możliwość włączenia lub wyłączenia lampy na panelu dotykowym – tutaj też sprawa jest banalna, po prostu klikamy w odpowiednie pole na panelu i tyle.

Lubisz bawić się kolorami. Koniecznie zainstaluj w domu system KEMEA. Tylko dzięki niemu będziesz miał możliwość tak prostej zmiany wyglądu pomieszczenia zmieniając jego kolor. Odkryj w sobie dekoratora wnętrz, zobacz jak prosto można zmienić charakter pokoju zmieniając tylko jasność i kolorystykę oświetlenia. Jak się zmienia kolor – bardzo prosto. Masz na to dwa sposoby – na panelu poprzez kliknięcie w lampę a następnie w paletę barw – lampa odtąd świecie w nowym kolorze. Drugi sposób pozwala na stworzenie różnych scen kolorystycznych. Wtedy jednym kliknięciem uruchamiasz odpowiednią scenę i wybrane lampy świecą w ustawionym wcześniej kolorze.Jeśli zdecydowaliśmy się na wersję z możliwością sterowania jasnością lamp, sytuacja podobna jest do zwykłego ściemniacza. Po prostu przytrzymujemy klawisz do chwili, gdy natężenie światła nam odpowiada. System automatycznie zapamięta ten stan i tyle. Oczywiście zawsze mamy możliwość zmiany tego natężenia lub włączenia lampy z pełną mocą.

Sceny to różne aranżacje oświetlenia lub urządzeń dodatkowych. Można pogrupować sobie lampy i inne urządzenia, by włączyć je jednym klawiszem. Przykładowo, często konfigurowaną sceną świetlną jest scena „Kino domowe”. Włączenie tej sceny uruchamia zamykanie rolet w pokoju telewizyjnym, wygasza oświetlenie główne i włącza oświetlenie dodatkowe. Po 30 sekundach (czas na włączenie filmu) oświetlenie dodatkowe również powoli się wygasza. Mamy pełen komfort oglądania telewizji w warunkach zbliżonych do kina.

Scena „burza”. Włączenie tej sceny powoduje przygotowanie budynku na ewentualne nadejście burzy. Odłączane są od prądu wybrane urządzenia elektryczne (TV, sprzęt Hi-Fi, itp.), następnie zamknięte zostają wszystkie rolety. Jednocześnie uruchomiane zostaje zamykanie okien dachowych. Po tej procedurze grad nie powinien powybijać okien a ewentualne przepięcie w sieci energetycznej nie powinno uszkodzić naszego sprzętu domowego.

Oczywiście przedstawione sceny są tylko przykładowe, to klient decyduje co i jak ma działać. A jedynymi ograniczeniami jest jego fantazja.

OGRZEWANIE

Sterowanie ogrzewaniem w systemach KEMEA jest tak proste jak nigdy wcześniej. Po prostu klikasz na tablecie w wybrane pomieszczenia, ustawiasz sobie temperaturę i już. Twoja rola już się skończyła – resztę zrobi dla Ciebie system. Mechanizmy sterowania ogrzewaniem same się skonfigurują i utrzymywać będą temperaturę na zadanym poziomie. Oczywiście system bez problemu obsługuje tradycyjne grzejniki jak również układy ogrzewania podłogowego.

.

NAWADNIANIE


Oczywiście nie można zapominać o roślinach. To one dodają uroku naszym mieszkaniom. Również ogród to rośliny. System pozwala na automatyczne nawadnianie – jak? Po prostu ustawiasz sobie kiedy ma zostać włączone nawadnianie i ono się włączy. Wszystko zupełnie automatycznie. Tobie pozostaje podziwianie pięknie rosnących roślin.

.

.

ALARM

System KEMEA w sposób nowatorski integruje się z systemami alarmowymi. Wywołanie alarmu może włączyć oświetlenie w całym domu, może również zamknąć rolety czy też zamknąć bramę wjazdową. Oczywiście zamiast zamykać rolety i bramy, czasami lepiej „wypuścić” włamywacza z budynku poprzez otwarcie rolet i bramy.

ROLETY

Sterowanie roletami także jest banalnie proste. Po prostu klikasz odpowiedni przycisk lub pole na tablecie i tyle. Resztę robi system. Oczywiście można sterować roletami globalnie, można pogrupować rolety według pokoi, pięter – sposób jest dowolny. Użytkownik decyduje jak to wszystko pracuje. Oczywiście można uruchomić także automatyczne opuszczanie rolet według światła, godziny, itp.